Estetická stomatológia

 
  • Ošetrenie zubného kazu je pre každého pacienta stresujúci moment, preto sa snažíme ošetrovať maximálne šetrne, s individuálnym prístupom k pocitom každého pacienta.
  • Používame anestéziu pri preparácii zubov na zmiernenie bolesti.  
  • Ako náhradu poškodených tkanív zuba používame kvalitné výplňové materiály- fotokompozity alebo skloionomérne cementy, ktoré svojou kvalitou v dnešnej dobe nahrádzajú amalgám. Z tohto dôvodu sa zmenili aj postupy pri ošetrení kazov, vŕtanie je menej invazívne. 
  • Moderné technológie výroby fotokompozitov garantujú, že v súčasnosti sú biele plomby esteticky a funkčne na vysokej úrovni. 
  • Používame osvedčený spôsob vrstvenia fotokompozitných výplní – ucelený systém s názvom Style Italiano, čo je veľmi efektívna, časovo nenáročná metóda zhotovenia výplní materiálom firmy 3M Espe–Filtek Ultimate.
  • Používame spôsob estetickej úpravy predných plôšok zubov (pri farebne nevyhovujúcich zuboch, pri rotovaných zuboch, ktoré sa nedajú liečiť čeľustno-ortopedickou metódou, pri medzierkach medzi zubami)– systémom lepenia faziet, ktoré môžu byť z rôznych materiálov : sklenené, fotokompozitné, keramické. Pri tomto spôsobe nie je potrebné úplné obrúsenie zuba, iba úprava prednej plochy, na ktorú sa nalepí estetická fazeta.
  • Používame inovatívny spôsob náhrady chýbajúceho zuba systémom sklenených vlákien značky Dentapreg – ktorý je v určitých prípadoch šetrným spôsobom náhrady zuba bez potreby obrusovať vedľajšie zuby, ako je nevyhnutné pri klasických zubných mostíkoch.
 
   Objednajte sa na ošetrenie.

         ilustračné fotografie

Kontakt

Stomatologická ambulancia ProteoDENT
Hviezdoslavova 1, Nitra
Poliklinika - Klokočina
1. posch. vpravo

0948 476 730

MUDr. Simona Horňáková

Zubná ambulancia v Nitre ponúka kvalitnú starostlivosť, moderné vybavenie a individuálny prístup k pacientom.

 

Ordinačné hodiny

PON: 8:00 - 15:30
UT: 8:00 - 15:30
STR:  8:00 - 12:30
ŠTV:  8:00 - 15:30
PIA: 8:00 - 12:30