Protetické ošetrenie

 
Protetické ošetrenie je zamerané na funkčnú a estetickú rekonštrukciu chrupu zubnými náhradami.
 
  • Zubné náhrady nahrádzajú defekty, ktoré vznikajú stratou zubov po úrazoch, po extrakciách, poškodením následkom iných ochorení, zlepšujú vzhľad zubov s  nevhodným tvarom, farbou a polohou v ústnej dutine. V staršom veku nahrádza všetky zuby v ústnej dutine.
  • Je to technicky a časovo náročný proces, ktorého úspešnosť závisí od vzájomnej spolupráce pacienta a lekára. Ambulantné pracovné postupy sú v koordinácii so zubným laboratóriom, kde zubný technik zhotoví po odbornom ošetrení lekárom protetickú prácu. Dobrá spolupráca s osvedčeným  zubným laboratóriom je  v procese ošetrenia veľmi dôležitá.
  • Zhotovujeme fixné a aj snímateľné náhrady.

Fixné zubné náhrady:

Fixné náhrady sú sólo korunky alebo mostíky. Sú zhotovované z kvalitných dentálnych materiálov. Cementujú sa pevne na korunku zuba. Korunky slúžia na spevnenie prirodzenej korunky zuba, ktorá je poškodená rozsiahlym kazom a nie je možné zhotoviť výplň, je krehká po endodontickom ošetrení, alebo má nevhodný tvar. Môžu byť kovokeramické, celokeramické, fazetované so špeciálnymi živicami. Mostíky nahrádzajú väčšie straty zubov. 
 

Snímateľné zubné náhrady:

Snímateľné náhrady nie sú pevne upevnené na vlastných zuboch, ale špeciálnymi pomocnými prvkami sa uchytávajú na zuby. Kvalita materiálov, z ktorých sa zhotovujú, je na vysokej estetickej a funkčnej úrovni . Zhotovujeme snímateľné náhrady, ktorých nahradené zuby môžu byť okrem štandardného materiálu aj z nadštandardného, ktoré esteticky pripomínajú prirodzený chrup. V súčasnosti je možné zhotovenie náhrad z flexibilnej živice.
 
  • Zhotovenie protetickej náhrady je väčší zásah do úprav chrupu, preto pacienti často váhajú, či takúto zmenu absolvujú. Je vecou dôvery pacienta k stomatológovi, či sa rozhodne takéto ošetrenie podstúpiť. 
 
Ak máte záujem o protetické ošetrenie, zhotovíme Vám po stomatologickom vyšetrení individuálny liečebný protetický plán. Neváhajte nás kontaktovať.
 

         ilustračné fotografie

Kontakt

Stomatologická ambulancia ProteoDENT
Hviezdoslavova 1, Nitra
Poliklinika - Klokočina
1. posch. vpravo

0948 476 730

MUDr. Simona Horňáková

Zubná ambulancia v Nitre ponúka kvalitnú starostlivosť, moderné vybavenie a individuálny prístup k pacientom.

 

Ordinačné hodiny

PON: 8:00 - 15:30
UT: 8:00 - 15:30
STR:  8:00 - 12:30
ŠTV:  8:00 - 15:30
PIA: 8:00 - 12:30